Kolik je tak akorát?

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Má váš produkt spoustu skvělých vlastností, které chcete divákům sdělit? Nedělejt to! Vyberte si jich tak akorát.

Klasické příběhy

Zkusme se inpirovat klasickými příběhy. Popelka dostala tři oříšky, slavní mušketýři jsou 3 a Erich Maria Remarque popisuje cestu Tří kamarádů.

A co na to věda?

Z výše uvedené inspirace si asi už sami odvodíte “Pravidlo tří”. Ale je to pravidlo nebo shoda náhod? V roce 1956 George Miller ve své práci ukázal, že v krátkodobé paměti udržíme 5-9 položek.V dnešní nesoustředěné době to je pravděpodobně ještě méně. Nelson Cowan se dostává k “magickým” číslům 3-5 s tím, že nižší číslo je spíše reálné. Nepřehlťte své posluchače, pak si nezapamatují spíš nic než víc.

Co s tím?

Máte-li produkt, který má mnoho výhod, vyberte 3, které jsou pro cílové publikum nejdůležitější (nejvíce relevantní). Máte-li mnoho argumentů,vyberte 3 které s vaším publikem budou nejvíce rezonovat. Kdykoliv máte seznam, máte něčeho hodně, nezahlťte posluchače a vyberte to nejdůležitější.

Pravidlo tří můžete použít i pro strukturování celé prezentace. Vytvořte si klíčové sdělení a k němu 3 klíčové oblasti, které chcete posluchačům ukázat. Tyto 3 oblasti nejdříve vyjmenujte, než se jim budete podrobně věnovat. Posluchači se tak ve vaší prezentaci budou snadno orientovat.

Pravidlo tří vyžaduje práci s eliminací nadbytečného, ale zásadně vaší prezentaci pomůže.

Aplikace Profeev: Tajemstvím skvělých prezentací je důkladná příprava. Máme pro vás

Leave a Reply